Brother Standard Mat 12" x 12" - CAMATSTD12
Shipping calculated at checkout.
SKU: CAMATSTD12
Title: Standard Mat 12" x 12"
Title: Standard Mat 12" x 12"
General Information
  • Manufacturer: Brother Industries, Ltd
  • Manufacturer Part Number: CAMATSTD12
  • Manufacturer Website Address: http://www.brother-usa.com
  • Brand Name: Brother
  • Product Name: Standard Mat 12" x 12"
  • Marketing Information:
    This mat has tacky adhesive to secure the material for cutting and can be used numerous times. Specifically designed for a wide range of materials from fabrics to handmade papers. Ideal for material thickness ranging from 0.2mm - 1.5mm.
  • Product Type: Cutting Mat
  • Product Information
  • Mat Width: 12"
  • Mat Length: 12"
  • Shape: Square
  • Application/Usage:
    • Fabric
    • Paper
  • Features: Adhesive
  • Customer Reviews
    Be the first to write a review
    0%
    (0)
    0%
    0%
    0%
    0%