3M Privacy Screen Filter Black - PF215W9EM
Shipping calculated at checkout.
SKU: PF215W9EM
Title: Privacy Screen Filter
Title: Privacy Screen Filter
General Information
  • Manufacturer: 3M
  • Manufacturer Part Number: PF215W9EM
  • Manufacturer Website Address: http://www.3m.com
  • Brand Name: 3M
  • Product Name: Privacy Screen Filter
  • Marketing Information:
  • Packaged Quantity: 1 Each
  • Product Type: Privacy Screen Filter
  • Technical Information
  • Display Type Supported: LCD
  • Display Size Supported: 21.5"
  • Device Supported: Monitor
  • Aspect Ratio: 16:9
  • Orientation: Landscape
  • Anti-glare: Yes
  • Widescreen: Yes
  • Viewing Area Dimension: 19.08" x 10.72"
  • Touch Compatibility: No
  • Film Classification: Black
  • Screen Attachment: Magnetic
  • Blue Light Reduction: Yes
  • Reversible: Yes
  • Features:
    • Reversible Matte-to-Matte
    • Privacy
  • Physical Characteristics
  • Color Family: Black
  • Product Color: Black
  • Durability:
    • Scratch Resistant
    • Fingerprint Resistant
  • Height: 10.72"
  • Width: 19.08"
  • Miscellaneous
  • Package Contents:
    • Privacy Screen Filter
    • 3M COMPLY Magnetic Attach
  • Country of Origin: United States
  • Warranty
  • Limited Warranty: 1 Year
  • Customer Reviews
    Be the first to write a review
    0%
    (0)
    0%
    0%
    0%
    0%