3M Bright Screen Privacy Filter for 13.3in Full Screen Laptop, 16:10, BP133W1E - BP133W1E
Shipping calculated at checkout.
SKU: BP133W1E
Title: Bright Screen Privacy Filter for 13.3in Full Screen Laptop, 16:10, BP133W1E
General Information
  • Manufacturer: 3M
  • Manufacturer Part Number: BP133W1E
  • Manufacturer Website Address: http://www.3m.com
  • Brand Name: 3M
  • Product Name: Bright Screen Privacy Filter for 13.3in Full Screen Laptop, 16:10, BP133W1E
  • Marketing Information:
  • Product Type: Privacy Screen Filter
  • Technical Information
  • Display Size Supported: 13.3"
  • Device Supported: 2 in 1 Notebook
  • Aspect Ratio: 16:10
  • Orientation: Landscape
  • Anti-glare: Yes
  • Touch Compatibility: Yes
  • Film Classification: Bright Screen
  • Screen Attachment:
    • Flip
    • Adhesive Strip
  • Blue Light Reduction: Yes
  • Reversible: Yes
  • Features:
    • Reversible Matte-to-Matte
    • Privacy
  • Physical Characteristics
  • Height: 7.70"
  • Width: 11.57"
  • Warranty
  • Limited Warranty: 1 Year
  • Customer Reviews
    Be the first to write a review
    0%
    (0)
    0%
    0%
    0%
    0%